Jak hledat termín na svatbu, která už klepe na dveře?

DJ Miki / "Tajné" svatební tipy

Chcete mít svatbu dříve než za rok a jste zoufalí, že nemůžete najít termín, který by se všem hodil? Nezoufejte a čtěte dál…

Proč je tolik termínů obsazených?

Kolem svateb se totiž neustále rozšiřuje počet služeb s nimi spojených. Zatímco dříve stačilo zajistit to základní, co potřebuje téměř každá svatba (tedy místo na obřad, hostinu, fotografa, video, hudba), dnes vám z palety svatebních vychytávek přechází zrak.

Hodně za to mohou svatební agentury, které se ve vás snaží vyvolat potřebu kdečeho. Vygravírované skleničky, svatební holubičky, svítící písmena, svatební noviny, kytice jen na hození mezi svatebčanky, několik šatů na jednotlivé fáze svatby…). No a protože každá z těchto služeb má svoje dodací termíny, tak se svatby musí plánovat víc a víc dopředu, aby se to prostě do vašeho termínu všehno stihlo. Je vcelku běžné, že se svatby plánují i rok dopředu, někdy i víc.

Jak tedy volný termín najít?

Hledejte svatební termín v květnu

Před dlouhým časem, v 18. století, se totiž v květnu svatby nepořádaly (říkalo se „svatba v máji, do roka máry“ kvůli práci těhotných žen na polích a také narození miminka v únoru, kdy bylo málo potravin a velká zima).

Dnes máme potravin plno po celý rok a tak je o maminku i miminko dobře postaráno. Navíc osobně považuji květen za jeden ze dvou nejkrásnějších měsíců na svatbu (všechno kvete, je teplo, není úmorné vedro, všichni jsou plni optimismu…) 

Uspořádejte svatbu v pracovní den

Nebo – pokud nemáte hodně svatebních hostů – klidně i v pracovní den. Nejlépe čtvrtek. Proč? Protože většina restaurací a míst na svatbu mají v pátek volno – stihnou se tedy nachystat v klidu na sobotní akci. Tyto nevíkendové termíny jsou mnohem více volné, snáze najdete místo pro hostinu, volného fotografa, videokameramana i muziku.

Všední termíny mají jedinou nevýhodu – většina hostů si musí vzít na ten den volno. Ale upřímně, kdo si rád neprodlouží víkend?

Jinak vás ve čtvrtek nebo pátek čekají samé výhody:

  • obřady nepůjdou za sebou jak na běžícím pásu, bude celkově větší pohoda,
  • při focení na známých místech není přenevěstováno,
  • všichni se na vás budou tak nějak víc usmívat ?,
  • dva dny na rekonvalescenci po zvlášť vydařené veselce. 

Chcete roztančit vaši svatbu?

Fantastická atmosféra a taneční zábava pro všechny!

O vašem DJi

DJ Miki / Michal Pavlásek

Kdo mě zná z focení, ten ví, že se mnou se nudit rozhodně nebude. A stejně tak to platí i pro mé hraní jako DJ. Nikdy nevystupuji s předpřipravenými playlisty. Nechávám věci plynout přirozeně a často až na poslední chvíli vybírám, kterou skladbu zahraji jako další. Hudbu totiž volím podle nálady a reakcí lidí na parketu. Každá akce, na které hraji, je originální a neopakovatelná, protože je vždy přizpůsobena aktuální atmosféře a energii hostů.

>