608 888 578 michal@djmiki.cz
DJ Miki / "Tajné" svatební tipy

Všude je obsazeno, nikdo nemá volno! Skvělé tipy, jak volný termín najít.

Chcete mít svatbu dříve než za rok a jste zoufalí, že nemůžete najít termín, který by se všem hodil? Nezoufejte a čtěte dál…

Proč je tolik termínů obsazených?

Kolem svateb se totiž neustále rozšiřuje počet služeb s nimi spojených. Zatímco dříve stačilo zajistit to základní, co potřebuje téměř každá svatba (tedy místo na obřad, hostinu, fotografa, video, hudba), dnes vám z palety svatebních vychytávek přechází zrak.

Hodně za to mohou svatební agentury, které se ve vás snaží vyvolat potřebu kdečeho. Vygravírované skleničky, svatební holubičky, svítící písmena, svatební noviny, kytice jen na hození mezi svatebčanky, několik šatů na jednotlivé fáze svatby…). No a protože každá z těchto služeb má svoje dodací termíny, tak se svatby musí plánovat víc a víc dopředu, aby se to prostě do vašeho termínu všehno stihlo. Je vcelku běžné, že se svatby plánují i rok dopředu, někdy i víc.

Jak tedy volný termín najít?

Hledejte svatební termín v květnu

Před dlouhým časem, v 18. století, se totiž v květnu svatby nepořádaly (říkalo se „svatba v máji, do roka máry“ kvůli práci těhotných žen na polích a také narození miminka v únoru, kdy bylo málo potravin a velká zima).

Dnes máme potravin plno po celý rok a tak je o maminku i miminko dobře postaráno. Navíc osobně považuji květen za jeden ze dvou nejkrásnějších měsíců na svatbu (všechno kvete, je teplo, není úmorné vedro, všichni jsou plni optimismu…) 

Uspořádejte svatbu v pracovní den

Nebo – pokud nemáte hodně svatebních hostů – klidně i v pracovní den. Nejlépe čtvrtek. Proč? Protože většina restaurací a míst na svatbu mají v pátek volno – stihnou se tedy nachystat v klidu na sobotní akci. Tyto nevíkendové termíny jsou mnohem více volné, snáze najdete místo pro hostinu, volné fotografa, videokameramana i muziku.

Všední termíny mají jedinou nevýhodu – většina hostů si musí vzít na ten den volno. Ale upřímně, kdo si rád neprodlouží víkend?

Jinak vás ve čtvrtek nebo pátek čekají samé výhody:

  • obřady nepůjdou za sebou jak na běžícím pásu, bude celkově větší pohoda,
  • při focení na známých místech není přenevěstováno,
  • všichni se na vás budou tak nějak víc usmívat 🤗,
  • dva dny na rekonvalescenci po zvlášť vydařené veselce. 
Sdílet:
352 Views

Férová a bezva cena

Hraní na svatbách, oslavách a firemních večírcích do pěti hodin je pouze za 4950 Kč, další hodina navíc 990 Kč.
Cestovné a doprava techniky 7 Kč/km. Instalace aparatury a úsměv zdarma.

DJ Miki

DJ Miki / Michal Pavlásek

Spolehlivý DJ na svatby, oslavy a firemní večírky. Rozjedu zábavu s největšími hity jakéhokoliv žánru pro všechny věkové kategorie.

Chcete super akci?

Vaše jméno

Váš email

Kdy a kde akci pořádáte?

Máme zájem o fotokoutek

Fotograf Michal Pavlásek

Kromě muziky je mojí vášní a povoláním focení. Mám vymazlené útulné rodinné fotostudio, kde se sny stávají skutečností. Miluju focení svateb a užívám si také focení modelek, rodin, portrétů... A při focení nám vždycky hraje skvělá hudba 🔊

Navštivte www.michalpavlasek.cz

Michal Pavlásek / Fotograf
>