27 ledna

Všude je obsazeno, nikdo nemá volno! Skvělé tipy, jak volný termín najít.

0  KomentÁŘŮ

SDÍLEJTE

Všude je obsazeno, nikdo nemá volno! Skvělé tipy, jak volný termín najít.

Chcete mít svatbu dříve než za rok a jste zoufalí, že nemůžete najít termín, který by se všem hodil? Nezoufejte a čtěte dál…

Proč je tolik termínů obsazených?

Kolem svateb se totiž neustále rozšiřuje počet služeb s nimi spojených. Zatímco dříve stačilo zajistit to základní, co potřebuje téměř každá svatba (tedy místo na obřad, hostinu, fotografa, video, hudba), dnes vám z palety svatebních vychytávek přechází zrak.

Hodně za to mohou svatební agentury, které se ve vás snaží vyvolat potřebu kdečeho. Vygravírované skleničky, svatební holubičky, svítící písmena, svatební noviny, kytice jen na hození mezi svatebčanky, několik šatů na jednotlivé fáze svatby…). No a protože každá z těchto služeb má svoje dodací termíny, tak se svatby musí plánovat víc a víc dopředu, aby se to prostě do vašeho termínu všehno stihlo. Je vcelku běžné, že se svatby plánují i rok dopředu, někdy i víc.

Jak tedy volný termín najít?

Hledejte svatební termín v květnu

Před dlouhým časem, v 18. století, se totiž v květnu svatby nepořádaly (říkalo se „svatba v máji, do roka máry“ kvůli práci těhotných žen na polích a také narození miminka v únoru, kdy bylo málo potravin a velká zima).

Dnes máme potravin plno po celý rok a tak je o maminku i miminko dobře postaráno. Navíc osobně považuji květen za jeden ze dvou nejkrásnějších měsíců na svatbu (všechno kvete, je teplo, není úmorné vedro, všichni jsou plni optimismu…) 

Uspořádejte svatbu v pracovní den

Nebo – pokud nemáte hodně svatebních hostů – klidně i v pracovní den. Nejlépe čtvrtek. Proč? Protože většina restaurací a míst na svatbu mají v pátek volno – stihnou se tedy nachystat v klidu na sobotní akci. Tyto nevíkendové termíny jsou mnohem více volné, snáze najdete místo pro hostinu, volné fotografa, videokameramana i muziku.

Všední termíny mají jedinou nevýhodu – většina hostů si musí vzít na ten den volno. Ale upřímně, kdo si rád neprodlouží víkend?

Jinak vás ve čtvrtek nebo pátek čekají samé výhody:

  • obřady nepůjdou za sebou jak na běžícím pásu, bude celkově větší pohoda,
  • při focení na známých místech není přenevěstováno,
  • všichni se na vás budou tak nějak víc usmívat 🤗,
  • dva dny na rekonvalescenci po zvlášť vydařené veselce. 

Líbí se vám článek? Sdílejte jej


DJ Miki / Michal Pavlásek

DJ Miki / Michal Pavlásek

Hudba a touha bavit lidi jej provází celý život. V úplných začátcích působil jako DJ v tanečních. Už tehdy to bývaly úžasné party. Michala zná spousta lidí hlavně jako fotografa. Fotí nejvíc modelky a dámy, ale také svatby. Odtud zná velmi dobře prostředí svateb a hlavně psychologii lidí. Jeho party jsou známé tím, že hosté většinou ani nechtějí dělat přestávky.

Michal Pavlásek

Mohlo by vás zajímat

DJ Miki / DJ jako svatební dar

Jak ušetřit na svatební party?

Před každou svatbou, ale i oslavou a večírkem, budete řešit otázky spojené ...číst víc

Číst víc
DJ Miki: Dětská diskotéka na svatbě

Dětská diskotéka na svatbě

Svatby mívají v duchu tradic tento průběh: obřad - oběd - focení ...číst víc

Číst víc
Penzion U Černého potoka Nová Lhota Vápenky

Svatba Markéty a Dušana U Černého Potoka ve Vápenkách

Markéta s Dušanem se rozhodli uspořádat svůj svatební den v penzionu s hostincem U Černého Potoka ...číst víc

Číst víc
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Chcete, aby se vaši hosté skvěle bavili? Rezervujte si termín.

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"3e1f8":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"3e1f8":{"val":"rgb(0, 120, 51)"}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"3e1f8":{"val":"rgb(19, 114, 211)","hsl":{"h":210,"s":0.83,"l":0.45}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
POSLAT POPTÁVKU
>