Tipy na svatbu

DJ Miki / Svatba Klárky a Peti Na Haldě v Boršicích

Co by vás ani nenapadlo a přitom přípravám svatebního dne věnujete hodně času. Tipy k výzdobě, jak sebe i hosty připravit na ladný průběh obřadu, aby i skupinové focení odsýpalo, akce byly estetické a kdy je nejlepší čas na svatební dort a start dance party.

Prozraďte barvu vaší svatby

Svatební den je vždy laděn do barvy, kterou si nevěsta s ženichem vysní. Dejte vědět svým svatebním hostům v jaké barvě bude vaše svatba a oni se mohou ustrojit v odstínech a tónech barvy tak aby s vaší svatební barvou krásně ladili.

Svatební výzdoba

Živé květiny na svatbě dokážou vytvořit naprosto okouzlující atmosféru, která způsobí, že se tento den promění v pohádkový příběh! 🌺💕 Ale jaké jsou ty nejdůležitější chvíle, kdy nesmí květiny chybět?

Kytička pro nevěstu je samozřejmostí - symbolizuje čistotu a lásku a stane se centrem pozornosti. Maminky a svědkyně také zaslouží být obklopeny krásou kvetoucích dárků přírody.

Pro svědkyně je skvělým řešením náramek s kytičkou - nejenže budou mít volné ruce, ale navíc budou vypadat opravdu úchvatně!

Ženich a svědek by neměli zapomenout na elegantní kytičku do klopy. Při jejím výběru si dejte pozor na pevné upevnění a lehkost kytičky, aby držela pevně na svém místě a nepřeklápěla se.

Výzdoba svatební hostiny je tím magickým prvkem, který promění obyčejnou místnost v pohádkové království plné radosti a oslav! Právě v rukou talentované aranžérky spočívá moc vtisknout tomuto jedinečnému dni nezapomenutelný charakter. Ujistěte se, že máte skvostné vázy pro květiny nevěsty a maminkám, které dodají vašemu stolování šmrnc.

Samozřejmě nesmíme opomenout rezervovat místo pro ty, kdo zachytí veškerou krásu tohoto dne - fotografa, kameramana a DJe (pokud jsou s vámi od obřadu). Umístěte je ideálně na kraj stolů, aby mohli snadno a rychle přesunout tam, kde je potřeba.

A co teprve jmenovky na stole! Tyto drobnosti mohou udělat velký rozdíl - pokud nejsou připraveny, hosté se mohou cítit zmatení a nejistí ohledně svého posezení. Předejdeme tak zbytečným rozpakům.

Průběh obřadu

Představte si ten napětí v okamžiku, kdy se chystáte vstoupit na svatební obřad! Srdce vám buší jako o závod a nervozita šplhá až do nebes. Klíčem ke klidu je nezapomenout dýchat😂.

Svatební hosté tvoří barevnou mozaiku úsměvů a radostných tváří, které se usazují na místě obřadu nebo tvoří romantický špalír. Poté nastupuje ženich se svou maminkou - duo lásky a hrdosti - kteří společně kráčejí jako první. Druzí jdou maminka nevěsty s tatínkem ženicha, tito dva rodiče spojujíc své rodiny do jedné. Třetím párem jsou svědkyně či svědci, jejichž přítomnost pečetí váš slib věrnosti a lásky.

A co teprve družičky? Pokud jsou a chtějí, přicházejí jako čtvrtý pár, roztomilé a elegantní. A pak nastává ten okamžik - nevěsta vchází s tatínkem, jako princezna kráčející k oltáři.

Ženy jdou po pravém boku muže.

V první řadě se usazují rodiče a příbuzní obou snoubenců, přičemž rodina nevěsty se shromažďuje na její straně a rodina ženicha na té jeho. Aby panovala atmosféra soudržnosti a pohody, pověřte jednoho z hostů, aby ostatním svatebčanům poradil usadit se co nejvíce dopředu. Nejen že tak budete všichni krásně pospolu, ale i fotografie ze svatebního dne budou o to více oživené a plné emocí!

Pozor na estetické nedostatky! Všichni jsou krásně ustrojeni, načesáni, navoněni a v tom babička s dárkem v igelitce. Strýc vášnivý fotograf v krásném obleku s velkou zrcadlovkou na krku. Špalír a místo usměvavých tváří trčí ruce kamarádky s mobilem dívající se přes displej telefonu místo pohledu z očí do očí naživo. Letní horký den, minerálky v PET lahvích jsou jedinou záchranou, ale pozor, do obřadní místnosti nenosit.

Určete svého anděla strážného, který ohlídá tyto nedostatky a sdělte svým hostům, že si přejete aby si obřad užili a nenechali se ničím rozptylovat.

A mimo jiné osoba fotící si mobilem první polibek ze třetí řady má ve výsledku fotku o ničem, pokazí záběr fotografovi který fotí váš polibek a na pozadí jsou ruce s mobilem. Osoba si váš polibek vůbec neprožila.

Selfie si s vámi udělají později a fotografie z obřadu jim pošlete od profesionálního fotografa.

Na obřad prostě hezky ustrojeni bez objemných tašek, zrcadlovek, mobilů, PET lahví a jiných nevhodných doplňků.

Focení společné fotky a skupinek

Ideální čas na společnou fotografii a skupinky je po svatebním obřadu. Svědkové dohlédnou aby nikdo z hostů neodešel a dostanou od vás dopředu vytvořený seznam skupinek, které chcete mít nafoceny.

Proč seznam? Ušetříte čas a na nikoho nezapomenete. První skupinka se fotí a svědci si již připravují další hosty k focení. Tipy na skupinky: s rodiči nevěsty i ženicha, babičkami a dědečky, sourozenci, svědky, kamarády a kamarádkami...

Zvyky před hostinou

K uvítání před hostinou patří oblíbený zvyk rozbíjení talíře. Někteří hostitelé to umí tak dokonale, že nic nepostřehnete a talíř je na kousky. 

Co si pohlídat? Rada je estetického ražení. Občas se podaří, že hostitelé vám dají k zametení škaredou stoletou metlu a špinavou potlučenou lopatku. A to není hezké. Zeptejte se předem co mají nachystáno nebo si přivezte svůj nový, čistý, smetáček s lopatkou. Ozdobte mašlí v barvě vaší svatby a hned bude vše krásnější.

Hostina

Všichni jsou na svých místech a očekávají proslov. Ne každý svatební tatínek, svědek, svědkyně jsou rození řečníci, ale pár slov zvládne každý. Stačí popřát vše krásné do manželství a společně zazpívat Živijó... Je hezké když před proslovem vystoupí ženich a poděkuje hostům za účast a popřeje radostnou zábavu. Předem se domluvte, kdo bude proslov mít. A klidně může být proslovů i víc a tak si k tomu připravte i pořadí řečníků. 

Polévka novomanželů ze společného talíře. Restaurace jsou na to připraveny a mají pro vás nachystán i společný bryndák a pokud chcete mít dokonalý servis objednejte nebo si přejte váš osobní společný bryndák s nápisem. Na internetu stačí hledat "bryndák pro novomanžele".

Krájení svatebního dortu

Kdy dort rozkrojit? Někdo by rád hned po obědě ale to není správná volba. Všichni jsou vydatně najedeni po obědě a na dort již nemají místo. Nechutnal by jim tak, jak si svatební dort zaslouží.

Ideální čas na krájení dortu je po vašem návratu z focení. To zabere okolo 2 hodin a všem zatím dobře vytráví. Rozkrojení dortu začnete a obsluha restaurace dokrojí pro ostatní hosty.

První novomanželský tanec

Po sladké chvilce si dáte první novomanželský tanec. Rodiče vás také rádi protočí v kole a večerní rej začíná...

Chcete roztančit vaši svatbu?

Fantastická atmosféra a taneční zábava pro všechny!

>