Jak na moderování svatebních her, aby bavilo?

DJ Miki / Svatba Petra a David Šimečkovi

"Hele, kamaráde, jdeš mi za svědka. Mohl bys nám na svatbě přečíst takové ty otázky, jak se u nich zvedají boty?"
"No, nevím, tu hru neznám a budu to dělat poprvé v životě, ale že jsi to ty, tak ano."
Tak nějak často probíhají předsvatební debaty o tom, kdo se zhostí moderování (nejen) svatebních her. V tomto příspěvku vám chci poradit, jakého moderátora nejen na svatební hry, ale vlastně na celou svatbu vybrat.

Rozhodli jste se, že na vaší svatbě budete mít svatební hry? Skvělé! Rádi vám poradím, jak je zařadit do programu tak, aby byly zábavné a vkusné.

Když se výběr moderátora nepovede

Na této svatbě se mělo hrát svatební kvíz a já jsem měl být jeho moderátorem. Když už jsme se blížili k začátku, přišel za mnou jeden z kamarádů ženicha a požádal mě, abych mu půjčil mikrofon a on otázky do svatebního kvízu přečetl. Protože se s ženichem znali od dětství, souhlasil jsem. Jaké bylo moje překvapení, když se ukázalo, že to byl největší kiks na celé svatbě!

Mladík evidentně do mikrofonu mluvil poprvé. Výsledkem bylo, že jej chvílemi nebylo vůbec slyšet, vzhledem k přechytávání mikrofonu se často ozývaly hlasité ruchy. Ještě větší pohromou bylo "moderování" samotného svatebního kvízu. Svatebčany usadil slovy "tady si sedněte na ty židličky" a instruoval je tak, že "když budete myslet, že odpovědí je ženich, zvednete ženichovu botu, když nevěsta, zvednete nevěstinu botu". Poté, bez jediného pohledu do publika v rychlosti a stroze přečetl třicet otázek, svatebčané ani nestíhali boty zvedat... I v průběhu této krátké chvíle (celý kvíz zabral tehdy maximálně pět minut), stihla spousta svatebních hostů odejít nebo zahájit hovor se svým sousedem. Ti ostatní se ukrutánsky nudili, naštěstí ne moc dlouho.

Jak vybrat moderátora nejen svatebních her?

Už asi tušíte, kterým směrem se mé rady budou ubírat... Je to jednoduché: na moderování svatebních her si najděte kohokoliv, kdo umí skvěle a zábavně mluvit, má smysl pro humor a umí vystihnout aktuální náladu. Nemusí nutně znát novomanžele od plínek, mnohem důležitější je umět pobavit. Ze svatebního kvízu se dá udělat skvělá zábava, která bude doprovázena salvami smíchu a lidé se budou náramně bavit.

Že nikoho takového v rodině a mezi kamarády nemáte? Každý dobrý DJ nebo třeba muzikant je s mikrofonem kamarád, svěřte tuto zábavu jemu.

Pokud si na svoji svatbu vyberete mne, rád se moderování nejen svatebních her zhostím. Navíc je mám lehce vytuněné, aby pobavily ještě víc. A takové krájení dortu s vtipným komentářem a skvělou muzikou, to je něco!

>