Svatba v dešti?

DJ Miki / Svatba, oslava nebo večírek v dešti?

Včera jsem se vrátil z jedné ne příliš povedené oslavy narozenin. Za neúspěch akce může déšť. V tomto článku najdete doporučení, pokud by vás potkala oslava nebo svatba v dešti.

Zpočátku to vypadalo, že to bude jedna z nejlepších akcí minimálně tohoto roku. Tři kamarádi slaví společně svoje padesátiny. Oslavu pořádají na fotbalovém hřišti, pozvaných mají okolo osmdesáti hostů. Je červenec, léto v plném proudu, po nebi plují sněhobílé obláčky...

Předchozí domluva probíhala poměrně hodně narychlo a chybou bylo, že jsem se na zázemí pro mne a moji techniku neptal. Hned po příjezdu marně pátrám po nějakém přístřešku, pod který bych svoji aparaturu schoval. Nic takového tam nemají, prej dnes pršet nemá. A kdyby ano, tak "nad tebe dáme slunečníky". Nadšený z toho nejsem, ale co jiného zbývá. Stavím aparaturu a po nějaké hodině a něco začínám hrát. Padesátníkům samozřejmě převážně rock - Dio, Black Sabbath, Deep Purple, Nazareth.

Černé mraky se blíží...

Po přibližně dvou hodinách se na nás směrem od Buchlova (jsme v Sadech u Uherského Hradiště) sune černo. Aparaturu stěhovat není kam, schovat a případně po dešti seskládat by trvalo určitě něco kolem dvou hodin. Spoléhám tedy na slunečníky. To se později neukáže jako dobrý nápad.

Kluci mi slunečníky kolem aparatury ochotně staví a máme za to, že to pod nimi krásně zvládneme. Déšť přichází, nabírá na intenzitě stejně jako vítr. Mezi slunečníky voda protéká přímo na moji aparaturu. Úplně přímo ne, držím nad ní fólii, která jinak slouží k úplně jinému účelu. Nejdůležitější techniku, tedy notebook, mixpult, kontroler odnáším do sucha, mezitím s fólií lomcuje vítr a vodní živel útočí na zbytky mé aparatury.

Po nějakém čase déšť ustává. Jenže... Mám myslím velmi oprávněné obavy vlhkou techniku zapojovat a zapínat. Zkrat není to, co bych chtěl své aparatuře dopřát. Velmi nerad tedy techniku balím a ke zklamání všech okolo desáté večer odjíždím.

Rada pro akce pod širým nebem

Dovolím si vám dát cennou radu. Pokud pořádáte svatbu, oslavu nebo večírek pod širou oblohou, vždy si zajistěte jak suchou, tak zejména mokrou variantu. Samozřejmě myslete nejen na DJe nebo hudebníky, ale také na hosty. Tanec v dešti baví jen chvíli. Nejlepším řešením pro open air akce se mi jeví party stany, které si můžete půjčit a případně i nechat postavit.

Jak to dopadlo?

Nedopadlo to vůbec dobře. Přestože jsem notebook řádně sušil, na následující akci (na oslavě narozenin) zkolaboval. Vzhledem k časové rezervě mi tehdy stihla přítelkyně přivézt notebook náhradní. A ten můj promočený jsem odvezl do sběrného dvora.

Chcete roztančit vaši svatbu?

Fantastická atmosféra a taneční zábava pro všechny!

>