Únos nevěsty: je to dobrý nápad?

DJ Miki / Únos nevěsty

Už to není tak časté, ale na některých svatbách ještě pořád někteří hosté touží po únosu nevěsty. Čtěte dál, sdělím vám svoje zkušenosti z bezpočtu svateb. Snad se mi podaří vám poradit, jak jej zvládnout s noblesou, případně vám uspořádání této většinou nepříliš šťastné zábavy rozmluvit.

Co je únos nevěsty?

Je to starý zvyk, kořenící již v pravěku, kdy únos ženy zajistil pokračování populace kmene. Dnes již takové potřeby nemáme a ženy neunášíme, ale s více či méně symbolickým únosem nevěsty se setkáváme i v současnosti.

Jak špatně může únos nevěsty dopadnout?

Popíšu vám nejhorší možný scénář únosu nevěsty. Pozor! Toto není fikce, to je popis skutečného únosu, jak jsem jej zažil na jedné ze svateb.

Parta tří lidí, poměrně dost pod vlivem alkoholu, unáší nevěstu. Nikdo neví kam. Ani ženich. Ten si únosu ani nevšímá, ostatně tak byl ten únos schválně proveden - tajně.

Parta s unesenou nevěstou se náramně baví v první hospodě, lejou do sebe velké panáky. Vždyť to bude platit ženich. Na cestu si kupují láhev (taky platí ženich), která v hospodě vyjde na tisíc korun. Přejíždí do další hospody. Náplň činnosti stejná, nebudu vás déle zdržovat. Tak se to opakuje ještě asi dvakrát, až nakonec zakončí v nočním baru a náramně se baví tím, jak bude ženich zmatený, než je najde.

Přesouváme se k ženichovi... Ten si až po nějaké době všímá toho, že mu chybí nevěsta. Tuší, že se jedná o únos. Vyráží tedy svoji manželku hledat. První tip nevychází, druhý také ne... Nakonec jej napadá bar, ve které spolu kdysi párkrát byli. Bingo! Je tady! Radost veliká, velké panáky a další láhev na cestu (platí opět ženich) a jede se zpátky na svatební veselku. No... veselku...

Rozjařený svatební pár a jejich únosce čeká svatební matka v slzách, svatební otcové vytočení na max. "Kde jste celou tu dobu?". "Proč jste tak navalení?". "Babička s dědečkem už šli, chodí brzo spát, chtěli se s vámi alespoň rozloučit".

V čem je nebezpečí nezvládnutého únosu?

  • trvá moc dlouho,
  • velká spotřeba alkoholu a zbytečné výdaje,
  • během únosu novomanželé chybí svatebním hostům.

Jak zorganizovat únos, když na něm fakt trváte

Hlavně: vše udělejte symbolicky a rychle. Řekněte kam nevěstu unášíte a kdy. Nejlépe do hospody naproti, nikam nejezděte autem. Ženich se za vámi za okamžik vydá, může zaplatit ty panáky, co si dáte (každý jen jeden nebo žádný).

Pak běžte co nejrychleji nazpět za svatebními hosty. S nimi si povykládejte, zatancujte a zahrajte zábavné svatební hry. Tipy a návody najdete tady: https://www.djmiki.cz/nejzabavnejsi-hry-na-svatbu/.

Chcete roztančit vaši svatbu?

Fantastická atmosféra a taneční zábava pro všechny!

>