Tip 002: Písničky na přání? Ano, ale…

Taneční parket je plný, zábava skvělá, DJ hraje pecky, které baví… Mnozí z hostů dostanou nápad – nechat si zahrát písničku na přání… Dobrý DJ s širokým hudebním záběrem a přehledem zábavu písničkama na přání ještě víc „okoření“ a rozjede. A opačně – DJ nezkušený vám písničkama hostů v nevhodný čas může zábavu zcela „zabít“. Jak je to možné?

Nechce se vám příspěvek číst? Tak si jej poslechněte!

Každou party probíhají vlny. Některá se veze v rytmech latinské ameriky, některá v rockovém duchu, někdy přijdou vhod lidovky, někdy se akce zvolní při romantických baladách… Dobrý DJ umí tyto vlny krásně „dávkovat“ tak, aby bavily většinu hostů a nezačaly nudit.

Písnička na přání (jak už napovídá označení) vyjadřuje přání jednotlivce, případně menší skupinky hostů. Ze zkušenosti vám mohu říci, že hodně často tato přání vůbec, ale vůbec neladí s tou vlnou, která zrovna frčí tanečním parketem.

Jak si s tím poradit? Písničku na přání zahrát a přitom nepokazit rozjetou náladu? S tím si zkušený DJ, který má v muzice jasno, hravě poradí. Jednoduše zahraje jednotlivé písničky na přání tehdy, kdy je na ně nejvhodnější čas. A nebo – písničku na přání nezahraje vůbec (extrémní řešení pro extrémní případy). Přečtěte si několik příhod z mých akcí.

  1. Na parketu je plno, řádí se na legendární disko pecky (Daddy Cool, YMCA…). Přijde za mnou host, že by si přál „něco pomalého“ s tím, že by rád vyzval k tanci svoji holku. Teď nezahraju, nezlobte se, vím, že mne v tom okamžiku nemá úplně rád.. P.S. Zahrál jsem později, balady byly úžasné, host už mne zase má rád.
  2. Roztančený dav paří na retro hity od Káji Gotta, Waldemara Matušky a písnička na přání od hned tří kluků: zahrejte nám prosím Slipknot. Odmítám zahrát, protože parket by se v tom okamžiku vyprázdnil. Toto přání jsem nakonec nevyslyšel vůbec, na této spíš věkově starší akci na tuto muziku fakt místo nebylo. Kluci mne tedy v daném okamžiku také neměli rádi, ale zato mne měli rádi všichni na parketu.
  3. Zapeklité bylo také přání při latinsko-amerických rytmech – zahrej prosím Proměny od Čechomoru. Ne a ne a ne! P.S. Později jsme dali fantastický set lidovek, všichni si „zabékali a zajuchali“ a Čechomor nakonec byl.

Co z toho plyne? Přejte si co chcete, já vám co chci zahraju. Nebojte se, budete se náramně bavit. Nejsem ten typ DJe, který vám nepustí skladbu, která se mu osobně nelíbí (i když takových skladeb moc není). Jen se vždycky rád hraju to, co baví většinu hostů.

DJ Miki / Michal Pavlásek

Vyhýbejte se DJům, kteří si na vaší akci cítí potřebu leštit ego tím, že "Despacito nehraju, dechovku nemám rád a nehraju… atd...“. Vyberte si DJe, který nemá problém zahrát cokoliv. Jen… ve správný čas.

DJ Miki.

Parádní zábava klidně až do rána.

Ozvučení obřadu, podkresová hudba, dětská diskotéka, moderování svatebních her a programu, taneční zábava pro všechny generace.

DJ Miki / Michal Pavlásek

DJ Miki / Michal Pavlásek

Hudba a touha bavit lidi mne provází celý život. V úplných začátcích jsem pouštěl čaču, waltz, foxtrot a další jako "DJ" v tanečních. Už tehdy to bývaly úžasné party. Spousta lidí mne zná hlavně jako fotografa. Fotím nejvíc modelky a dámy, miluju také svatby. Odtud znám velmi dobře prostředí svateb a hlavně psychologii lidí. Mé party jsou známé tím, že hosté většinou ani nechtějí dělat přestávky a jdou si sednout, až když jsou úplně vyčerpaní.

11 nejzábavnějších her na svatbu

Stáhněte si mnou vytuněné hry, které vás zaručeně pobaví.

>