Písničky na přání? Ano, ale…

DJ Miki / Písničky na přání

Taneční parket je plný, zábava skvělá, DJ hraje pecky, které baví… Mnozí z hostů dostanou nápad – nechat si zahrát písničku na přání… Dobrý DJ s širokým hudebním záběrem a přehledem zábavu písničkama na přání ještě víc „okoření“ a rozjede. A opačně – DJ nezkušený vám písničkama hostů v nevhodný čas může zábavu zcela „zabít“. Jak je to možné?

Nechce se vám příspěvek číst? Tak si jej poslechněte!

Každou party probíhají vlny. Některá se veze v rytmech latinské ameriky, některá v rockovém duchu, někdy přijdou vhod lidovky, někdy se akce zvolní při romantických baladách… Dobrý DJ umí tyto vlny krásně „dávkovat“ tak, aby bavily většinu hostů a nezačaly nudit.

Písnička na přání (jak už napovídá označení) vyjadřuje přání jednotlivce, případně menší skupinky hostů. Ze zkušenosti vám mohu říci, že hodně často tato přání vůbec, ale vůbec neladí s tou vlnou, která zrovna frčí tanečním parketem.

Jak si s tím poradit? Písničku na přání zahrát a přitom nepokazit rozjetou náladu? S tím si zkušený DJ, který má v muzice jasno, hravě poradí. Jednoduše zahraje jednotlivé písničky na přání tehdy, kdy je na ně nejvhodnější čas. A nebo – písničku na přání nezahraje vůbec (extrémní řešení pro extrémní případy). 

Přečtěte si několik příhod z mých akcí

 1. Na parketu je plno, řádí se na legendární disko pecky (Daddy Cool, YMCA…). Přijde za mnou host, že by si přál „něco pomalého“ s tím, že by rád vyzval k tanci svoji holku. Teď nezahraju, nezlobte se, vím, že mne v tom okamžiku nemá úplně rád.. P.S. Zahrál jsem později, balady byly úžasné, host už mne zase má rád.
 2. Roztančený dav paří na retro hity od Káji Gotta, Waldemara Matušky a písnička na přání od hned tří kluků: zahrejte nám prosím Slipknot. Odmítám zahrát, protože parket by se v tom okamžiku vyprázdnil. Toto přání jsem nakonec nevyslyšel vůbec, na této spíš věkově starší akci na tuto muziku fakt místo nebylo. Kluci mne tedy v daném okamžiku také neměli rádi, ale zato mne měli rádi všichni na parketu.
 3. Zapeklité bylo také přání při latinsko-amerických rytmech – zahrej prosím Proměny od Čechomoru. Ne a ne a ne! P.S. Později jsme dali fantastický set lidovek, všichni si „zabékali a zajuchali“ a Čechomor nakonec byl.

Vyhýbejte se DJům, kteří si na vaší akci cítí potřebu leštit ego tím, že "Despacito nehraju, dechovku nemám rád a nehraju… atd...“. Vyberte si DJe, který nemá problém zahrát (téměř) cokoliv. Jen… ve správný čas.

DJ Miki

Přejte si co chcete, já vám co chci zahraju. Nebojte se, budete se náramně bavit. Nejsem ten typ DJe, který vám nepustí skladbu, která se mu osobně nelíbí (i když takových skladeb moc není). Jen se vždycky rád hraju to, co baví většinu hostů.

Že se písnička líbí vám, neznamená, že se bude líbit ostatním

Mám příhodu z dob mých prazačátků. Tedy když jsem hrával v tanečních. Míval jsem od tanečních mistrů povolení vybírat písničky na volný tanec. Jednou jsem vybral moji oblíbenou písničku. Když to viděla taneční mistrová, říkala: "To není taneční, na to nebudou tančit". Nicméně jsem to zkusil. A fakt. Tanečníci mi začali z parketu odcházet...

Co z toho plyne? Vaše oblíbená písnička na přání může pokazit zábavu. Proto se nezlobte na DJe, když vám ji hned nechce zahrát.

Několik zapeklitých přání písniček

Za tu spoustu akcí, co jsem odehrál, jsem zažil ledacos. Posuďte sami, jak složité to někdy DJ má. Zde je několik těch nejzajímavějších přání:

 • "Já bych chtěla zahrát tu písničku, takovou tu... Na na na, na na na, náááá...".
 • "Zahraj kurva nějaké devadesátky...".
 • "Pane DJ, mohl byste zahrát něco mega známého, co znají všichni?".
  Tehdy jsem jen dodal... a co dělám doposud???
 • "Zahraj něco česky, těm anglickým my nerozumíme".
 • "Zahraj něco lepšího".
 • "Zahraj něco rychlého".
 • "Zahraj něco pomalého".
 • "Zahraj něco normálního".
 • "Přestaň to hrát, nebo ťa zbiju!".
 • "Máme rok 2022, a ty hraješ takové vykopávky...".
 • "Zahrál bys nám takou tu písničku, co je teď furt v rádiu?".

Chcete roztančit vaši svatbu?

Fantastická atmosféra a taneční zábava pro všechny!

O vašem DJi

DJ Miki / Michal Pavlásek

Kdo mě zná z focení, ten ví, že se mnou se nudit rozhodně nebude. A stejně tak to platí i pro mé hraní jako DJ. Nikdy nevystupuji s předpřipravenými playlisty. Nechávám věci plynout přirozeně a často až na poslední chvíli vybírám, kterou skladbu zahraji jako další. Hudbu totiž volím podle nálady a reakcí lidí na parketu. Každá akce, na které hraji, je originální a neopakovatelná, protože je vždy přizpůsobena aktuální atmosféře a energii hostů.

>