5 otázek na DJe, aby vaše svatební party neskončila fiaskem

DJ Miki / Sluchátka Shure

Repertoár a výběr muziky

Zjistěte, jak široký výběr žánrů muziky DJ má. A hlavně, jestli si v jeho repertoáru najdete vaše „srdcovky“ a muziku, kterou máte rádi. Nejenom vy, ale také svatební hosté.

Co hrozí:
DJ bude pouštět například pouze nové hity ze současnosti. Ty ovšem neznají starší hosté…
DJ bude pouštět pouze anglické skladby, u těch si ale bohužel moc nezazpíváte, protože neumíte texty.
V obou uvedených příkladech pojede zábava jaksi na půl plynu, nebude to ono.

Otázka první:
Máte v playlistu hity ze všech možných žánrů a pustíte nám cokoliv? Dohodneme se na písničkách k prvnímu tanci?

Písničky na přání

DJ by měl plnit kromě hraní ze svého playlistu také funkci jukeboxu. Tedy umět pustit jakoukoliv skladbu na přání. Zeptejte se jej tedy, jestli je toho schopen a zda všem přáním vyhoví. Svůj hudební vkus musí DJ podřídit hudebnímu vkusu svatebních hostů. Musí být jednoduše připraven na cokoliv.

Příběh ze skutečné svatby:
DJ na přání pustit dechovku odvětil, že dechovku nemá a nepouští. Tečka.

Otázka druhá:
Jste připraven na svatbě splnit jakékoliv hudební přání?

Kvalita aparatury a hudby

Znáte to z diskoték a klubů… Většinou tam hraje muzika z kvalitních zdrojů a beden. Nemluvím o muzice, ale o zvuku. A když se ta muzika line z kvalitních zdrojů a je příjemná vašim uším, povědomě vás i akce víc baví.

Co hrozí:
DJ bude pouštět muziku postahovanou z kdovíjakých zdrojů, nejčastěji YouTube. Nebo jeho aparatura bude obsahovat nedostatečně výkonné bedny, které budou muset hrát naplno, aby byly slyšet. A zvuk dostane pořádně zabrat, stejně jako vaše uši.

Otázka třetí:
Máte aparaturu takovou, že i s rezervou výkonu kvalitně ozvučíte celý prostor pro svatební zábavu? Máte kvalitní zvuk?

Čas hraní a cena

Určitě si zjistěte tam kde máte svatbu, do kolika hodin vás nechají „pařit“. A následně jestli DJ vám bude hrát po celou tuto dobu. Také se zeptejte, jak počítá cenu, aby jste si cenu mohli spočítat i sami věděli jste, jakou částku můžete přibližně očekávat.

Otázka čtvrtá
Budete hrát po celou dobu naší zábavy? Jaký je výpočet ceny a kolik nás bude vše stát (cestovné, montáž aparatury, produkce…)? Dodržíte přesněte začátek hraní?

Vzhled aparatury a DJe ?

Koutek DJe by nemělo být doupě plné kabelů, prodlužek a nemělo by připomínat elektrárnu nebo děděčkovu dílnu. Naopak musí ladit s vaší svatební výzdobou a nenásilně do ní zapadnout.

Stejně tak by DJ neměl přijít v riflích a triku s krátkým rukávem nebo kárované košili.

Otázka pátá:
Jak vypadá vaše instalace aparatury? Jaké je vaše oblečení na akci?

Chcete roztančit vaši svatbu?

Fantastická atmosféra a taneční zábava pro všechny!

O vašem DJi

DJ Miki / Michal Pavlásek

Kdo mě zná z focení, ten ví, že se mnou se nudit rozhodně nebude. A stejně tak to platí i pro mé hraní jako DJ. Nikdy nevystupuji s předpřipravenými playlisty. Nechávám věci plynout přirozeně a často až na poslední chvíli vybírám, kterou skladbu zahraji jako další. Hudbu totiž volím podle nálady a reakcí lidí na parketu. Každá akce, na které hraji, je originální a neopakovatelná, protože je vždy přizpůsobena aktuální atmosféře a energii hostů.

>