Burčákový pochod alias street party v Miloticích

DJ Miki / Burčákový pochod Milotice

Každoročně se v Mutěnicích a Miloticích koná turisticko-vinařsko-burčákovo-poznávací akce Putování slováckým vinohradem, známá spíš pod názvem Burčákový pochod. Jak se nám z ní podařilo udělat street party?

Je to dobrý nápad?

Začalo to nápadem mého kamaráda Petra, který má v Miloticích vinný sklípek U Kristů. Vzhledem k naprosto úžasné poloze sklepa kolem něj při Burčákovém pochodu proudí davy burčákových turistů, toužících po zábavě. Petr se mě tehdy zeptal: "Šel bys k nám ke sklepu zahrát?" Po asi desetině sekundy přemýšlení odpovídám: "Jasně".

Ranní hraní (okolo půl deváté) bylo zahřívací. Účastníci pochodu procházeli kolem, někteří s úsměvem, někteří překvapeni, málokdo lhostejný. Při burčákových pochodech to tak chodí – lidé si projdou celou oblast a vrátí se tam, kde si jim nejvíc líbilo. Nebo kde jim nejvíc chutnalo. Nebo kde byl jejich známý. No a k nám se jich vrátilo nepočítaně. ? 

Je…

Okolo jedenácté se už kolem sklípku dalo projít jen s obtížemi. Tancovalo se, zpívalo, klobásky, burčák a víno šly na dračku. Skvělá zábava začala. Fantastická atmosféra, neskutečná energie…

Hodněkrát jsme vzpomenuli na Karla Gotta, jeho písničky Muzika, Být stále mlád, Včelka Mája, C’est La Vie, Lady Karneval a spousta dalších nás dostávaly do varu.

Na své si přišli i rockověji ladění posluchači (Tři sestry, Divokej Bill, Deep Purple…), nádherně jsme zaploužili u romantických balad…

Karneval začíná

Milotice už začaly pomaličku usínat, ale U Kristů se zábava nesla v duchu brazilského karnevalu. A to vážně.

Pro mne bylo nejtěžší částí celé produkce to, jak ji ukončit. Rozvášněný dav nechtěl skončit, nabízeli mi přestěhování aparatury někam dovnitř, dodatečnou platbu, všechno. Ale všechno má svůj začátek, všechno má (po asi pěti přídavkových sadách) svůj konec…

Moc vám všem děkuji, opájel jsem se vaší energií, byl to fantastický zážitek. Bylo vidět, že i vy jste si to náramně užili.

P.S. Petr mi nabídl desetiletou smlouvu na hraní ?, s jedním tanečníkem jsme dohodli hraní na firemním večírku ve vééélké společnosti.

Miki, opravdu už tady chceš skončit? Podívej se na ten dav, oni tě milují… 

Jeden z účastníků burčákového pochodu

>