608 888 578 michal@djmiki.cz
DJ Miki / "Tajné" svatební tipy

„Tajné“ svatební tipy

Co by vás ani nenapadlo a přitom přípravám svatebního dne věnujete hodně času. Tipy k výzdobě, jak sebe i hosty připravit na ladný průběh obřadu, aby i skupinové focení odsýpalo, akce byly estetické a kdy je nejlepší čas na svatební dort a start dance party.

Prozraďte barvu vaší svatby

Svatební den je vždy laděn do barvy, kterou si nevěsta s ženichem vysní. Dejte vědět svým svatebním hostům v jaké barvě bude vaše svatba a oni se mohou ustrojit v odstínech a tónech barvy tak aby s vaší svatební barvou krásně ladili.

Svatební výzdoba

Živé květiny dělají krásnou atmosféru. Kde všude budou květiny potřeba? Kytička pro nevěstu, maminky a svědkyně. Pro svědkyně je dobrá volba náramek s kytičkou, mají volné ruce a jsou krásně ozdobené. Ženich a svědek do klopy. U kytičky do klopy myslete na dobré upevněnílehkost kytičky aby držela a nepřeklápěla se.

Obřadní místo. Využijte možnost domluvit se s ostatními páry které mají ve stejný den svatbu a podělte se o náklady. Výzdoba hostiny dělá celkovou atmosféru, dobrá aranžérka vymyslí vše a pohlídejte si hezké vázy na kytku nevěsty a maminek, prostor pro polévkové mísy a nezapomeňte na místo pro fotografa, kameramana a DJ je-li s vámi od obřadu, nejlépe na kraj stolů, aby byli mobilní. Jmenovky na stůl doporučujeme, pokud nejsou připraveny, hosté jsou v rozpacích kam usednout.

Komu se svěřit? Jana Mikulcová Jasmin nebo Blanka Hubíková jsou to obě originálně tvořivé ženy, které se o vás postarají na jedničku.

Průběh obřadu

Co si pohlídat, kdo jde první a kdo poslední? Nervozita vrcholí, takže hlavně dýchejte :-). Oddávající vám vše vysvětlí a aby jste byli připraveni, pár rad s předstihem. Svatební hosté se usadí v místě obřadu nebo vytvoří špalír. Poté ženich se svou maminkou vchází jako první, druzí maminka nevěsty a tatínek ženicha, třetí svědkyně nebo svědci, čtvrté pokud jsou a chtějí jdou družičky a pak nevěsta s tatínkem. Ženy jdou po pravém boku muže.

V první řadě sedí rodiče a blízká rodina a rodina nevěsty na straně nevěsty a rodina ženicha na straně ženicha. V kostele je mnoho volného místa a hosté se rozsadí různě do prostoru. Pověřte některého z hostů, ať poradí ostatní, že je dobré si sednout do předních lavic, ať jste všichni hezky pospolu. I na fotkách to vypadá lépe.

Anděl strážný na estetické nedostatky

Všichni jsou krásně ustrojeni, načesáni, navoněni a v tom babička s dárkem v igelitce. Strýc vášnivý fotograf v krásném obleku s velkou zrcadlovkou na krku. Špalír a místo usměvavých tváří trčí ruce kamarádky s mobilem dívající se přes displej telefonu místo pohledu z očí do očí naživo. Letní horký den, minerálky v PET lahvích jsou jedinou záchranou, ale pozor, do obřadní místnosti nenosit.

Určete svého anděla strážného, který ohlídá tyto nedostatky a sdělte svým hostům, že si přejete aby si obřad užili a nenechali se ničím rozptylovat.

A mimo jiné osoba fotící si mobilem první polibek ze třetí řady má ve výsledku fotku o ničem, pokazí záběr fotografovi který fotí váš polibek a na pozadí jsou ruce s mobilem. Osoba si váš polibek vůbec neprožila.

Selfie si s vámi udělají později a fotografie z obřadu jim pošlete od profesionálního fotografa.

Na obřad prostě hezky ustrojeni bez objemných tašek, zrcadlovek, mobilů, PET lahví a jiných nevhodných doplňků.

Focení společné fotky a skupinek

Ideální čas na společnou fotografii a skupinky je po svatebním obřadu. Svědkové dohlédnou aby nikdo z hostů neodešel a dostanou od vás dopředu vytvořený seznam skupinek, které chcete mít nafoceny.

Proč seznam? Ušetříte čas a na nikoho nezapomenete. První skupinka se fotísvědci si již připravují další hosty k focení. Tipy na skupinky: s rodiči nevěsty i ženicha, babičkami a dědečky, sourozenci, svědky, kamarády a kamarádkami…

Zvyky před hostinou

K uvítání před hostinou patří oblíbený zvyk rozbíjení talíře. Někteří hostitelé to umí tak dokonale, že nic nepostřehnete a talíř je na kousky.

Co si pohlídat? Rada je estetického ražení. Občas se podaří, že hostitelé vám dají k zametení škaredou stoletou metlušpinavou potlučenou lopatku. A to není hezké. Zeptejte se předem co mají nachystáno nebo si přivezte svůj nový, čistý, smetáček s lopatkou. Ozdobte mašlí v barvě vaší svatby a hned bude vše krásnější.

Hostina

Všichni jsou na svých místech a očekávají proslov. Ne každý svatební tatínek, svědek, svědkyně jsou rození řečníci, ale pár slov zvládne každý. Stačí popřát vše krásné do manželství a společně zazpívat Živijó… Je hezké když před proslovem vystoupí ženichpoděkuje hostům za účast a popřeje radostnou zábavu. Předem se domluvte, kdo bude proslov mít. A klidně může být proslovů i víc a tak si k tomu připravte i pořadí řečníků.

Polévka novomanželů ze společného talíře. Restaurace jsou na to připraveny a mají pro vás nachystán i společný bryndák a pokud chcete mít dokonalý servis objednejte nebo si přejte váš osobní společný bryndák s nápisem. Na internetu stačí hledat „bryndák pro novomanžele“.

Krájení svatebního dortu a první tanec

Kdy dort rozkrojit? Někdo by rád hned po obědě ale to není správná volba. Všichni jsou vydatně najedeni po obědě a na dort již nemají místo. Nechutnal by jim tak, jak si svatební dort zaslouží.

Ideální čas na krájení dortu je po vašem návratu z focení. To zabere okolo 2 hodin a všem zatím dobře vytráví. Rozkrojení dortu začnete a obsluha restaurace dokrojí pro ostatní hosty.

Po sladké chvilce si dáte první novomanželský tanec. Rodiče vás také rádi protočí v kole a večerní rej začíná…

Share:
350 Views

Okomentujte:

DJ Miki

DJ Miki / Michal Pavlásek

Spolehlivý DJ na svatby, oslavy a firemní večírky. Rozjedu zábavu s největšími hity jakéhokoliv žánru pro všechny věkové kategorie. Užijte si parádní mejdan!

Máte zájem?

Ozvěte se