Tip 010: Co když bude pršet?

DJ Miki / Rada pro akce pod širým nebem

Včera jsem se vrátil z jedné ne příliš povedené oslavy narozenin. Za neúspěch akce může déšť. Nepíšu tento článek proto, abych si postěžoval, ale zejména jako doporučení pro ty z vás, kteří plánujete oslavu nebo svatbu pod širým nebem.

Zpočátku to vypadalo, že to bude jedna z nejlepších akcí minimálně tohoto roku. Tři kamarádi slaví společně svoje padesátiny. Oslavu pořádají na fotbalovém hřišti, pozvaných mají okolo osmdesáti hostů. Je červenec, léto v plném proudu, po nebi plují sněhobílé obláčky...

Předchozí domluva probíhala poměrně hodně narychlo a chybou bylo, že jsem se na zázemí pro mne a moji techniku neptal. Hned po příjezdu marně pátrám po nějakém přístřešku, pod který bych svoji aparaturu schoval. Nic takového tam nemají, prej dnes pršet nemá. A kdyby ano, tak "nad tebe dáme slunečníky". Nadšený z toho nejsem, ale co jiného zbývá. Stavím aparaturu a po nějaké hodině a něco začínám hrát. Padesátníkům samozřejmě převážně rock - Dio, Black Sabbath, Deep Purple, Nazareth.

Černé mraky se blíží...

Po přibližně dvou hodinách se na nás směrem od Buchlova (jsme v Sadech u Uherského Hradiště) sune černo. Aparaturu stěhovat není kam, schovat a případně po dešti seskládat by trvalo určitě něco kolem dvou hodin. Spoléhám tedy na slunečníky. To se později neukáže jako dobrý nápad.

Kluci mi slunečníky kolem aparatury ochotně staví a máme za to, že to pod nimi krásně zvládneme. Déšť přichází, nabírá na intenzitě stejně jako vítr. Mezi slunečníky voda protéká přímo na moji aparaturu. Úplně přímo ne, držím nad ní fólii, která jinak slouží k úplně jinému účelu. Nejdůležitější techniku, tedy notebook, mixpult, kontroler odnáším do sucha, mezitím s fólií lomcuje vítr a vodní živel útočí na zbytky mé aparatury.

Po nějakém čase déšť ustává. Jenže... Mám myslím velmi oprávněné obavy vlhkou techniku zapojovat a zapínat. Zkrat není to, co bych chtěl své aparatuře dopřát. Velmi nerad tedy techniku balím a ke zklamání všech okolo desáté večer odjíždím.

Rada pro akce pod širým nebem

Dovolím si vám dát cennou radu. Pokud pořádáte svatbu, oslavu nebo večírek pod širou oblohou, vždy si zajistěte jak suchou, tak mokrou variantu. Samozřejmě myslete nejen na DJe nebo hudebníky, ale také na hosty. Tanec v dešti baví jen chvíli. Nejlepším řešením se mi jeví party stany, které si můžete půjčit a případně i nechat postavit.

DJ Miki.
Parádní zábava klidně až do rána.

Ozvučení obřadu, podkresová hudba, dětská diskotéka, moderování svatebních her a programu, taneční zábava pro všechny generace.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>